2. Optimist Açıkdeniz Kampı

2. Optimist Açıkdeniz Kampı

Sinop Açıkdeniz Yelken Kulübü 01-07 Eylül 2014 tarihlerinde 2. Optimist Açıkdeniz Kampı düzenliyor.

Kulübümüz bünyesinde 01/07 Eylül 2014 tarihlerinde İstanbul Marmara Yelken Kulübü ile Samsun Yelken Kulübü’nün katılacağı, ulusal düzeyde her sene gerçekleştirilen ve bu sene ikincisi düzenlenecek olan “Geleneksel Optimist Açıkdeniz Kampı” başlıyor.

SAYK tesis alanından denize açılacak yelkenciler 7 gün boyunca her türlü hava şartında denizde antrenman yaparak kış sezonunda yapılacak olan yarışmalara hazırlanacaklar.  

Eğitimlere Marmara Yelken Kulübü Baş Antrenörü ve Bulgaristan Milli Takım Antrenörü Adriana KARAMANLIEVA liderliğinde toplam 21 sporcu ve bir yardımcı antrenör, Samsun Yelken Kulübü Baş Antrenörü Ertan KAYA liderliğinde ise toplam 12 sporcu ve bir yardımcı antrenör olmak üzere toplam 37 katılımcı katılacak. Sinop Açıkdeniz Yelken Kulübü olarak kampa toplam 6 sporcu ve bir antrenör ile katılacağız.

Geçtiğimiz sene aynı tarihlerde 25 sporcu ile yapılmış olan kampa bu sene katılım daha da arttı. Sinop Açıkdeniz Yelken Kulübünü kamp merkezi olarak kullanacaklarını, yapılan yollar ve artan uçak seferleri ile Sinop’a ulaşmanın gelecekte daha kolay olacağını, böylece buraya daha çok kulüp ve Federasyon faaliyetlerini çekebileceklerini geçen sene de belirten Adriana KARAMANLIEVA ve Ertan KAYA bu sene alt yapı takımlarını da yanlarına alarak daha kalabalık iştirak edecekler. Sinop’ta yelkenciliğin ve yatırımların oldukça yavaş ilerlediğinin üstüne basan Adriana KARAMANLIEVA ve Ertan KAYA çok büyük imkanlara ve finans desteğine sahip kulüplerinin böyle bir coğrafya ve rüzgara sahip olamadığı belirterek ilgilerin yelken sporuna ve kulüplere çok daha fazla destek olmaları gerektiğini belirtti.

Sinop Açıkdeniz Yelken Kulübü Başkanı ve Uzakyol Kaptanı Burak TAHMAS ise yapılan faaliyetlerin bir başlangıç olduğunu, gelecekte Türk Milli Takımı antrenmanlarını da Sinop’a kaydırmak istediklerini ve bunun için altyapı çalışmalarının devam ettiğini, bununla birlikte gelecek yıl bir uluslar arası yarış planladıklarını belirtti. İlimizde yapıla gelen yelken faaliyetlerine Sinop Belediyesi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu ve federasyona bağlı diğer kulüplerin büyük destek verdiğini belirtti.

Destek Veren Kurumlar