Kurslarımız

Kurslarımız Hakkımızda

Optimist Kurslarımız:

8 – 12 yaş aralığında çocuklarımız için verdiğimiz yelken kurslarımız toplam 30 saatlik karada teorik eğitim ile başlamaktadır. Bu teorik eğitimlerde sporculara temel yelkencilik ve denizcilik, genel meteoroloji ve rüzgarlar, Optimist teknesi ve donanımları, bağlar, yarış yelkenciliği konularında detaylı bilgiler öğretilmektedir. Yaz veya kış dönemine göre değişen yoğunlukta ve uzunlukta dershane ortamında gerçekleşen kursları başarı ile tamamlayan sporcular kademeli olarak pratik deniz eğitimlerine alınırlar. Yaz dönemlerinde hafta içi, kış dönemlerinde ise hafta sonu programları ile sportif faaliyetlere devam ederler. Sporcular yelken sporuna ileriki dönemlerde hayat boyu Türkiye Yelken Federasyonuna bağlı tüm kulüplerde devam edebilirler. Eğitimlere başarılı olarak devam eden sporcular SAYK Fırtına Takımına alınarak lisanslandırılır ve yarışmalara iştirakleri sağlanır.Laser Kurslarımız:

13 yaş ve üzeri sporculara fiziksel yeterlilikleri nazarında uygun olan laser sınıfına yönelik yelken eğitimi verilmektedir. Bu kurslara katılan sporcular toplam 15 saatlik karada teorik eğitim ile yelken sporuna başlamaktadır. Bu eğitimlerde sporculara temel yelkencilik ve denizcilik, genel meteoroloji ve rüzgarlar, Laser teknesi ve donanımları, bağlar, yarış yelkenciliği konularında detaylı bilgiler öğretilmektedir. Yaz veya kış dönemine göre değişen yoğunlukta ve uzunlukta dershane ortamında gerçekleşen kursları başarı ile tamamlayan sporcular kademeli olarak pratik deniz eğitimlerine alınırlar. Yaz dönemlerinde hafta içi, kış dönemlerinde ise hafta sonu programları ile sportif faaliyetlere devam ederler. Sporcular yelken sporuna ileriki dönemlerde hayat boyu Türkiye Yelken Federasyonuna bağlı tüm kulüplerde devam edebilirler. Eğitimlere başarılı olarak devam eden sporcular SAYK Fırtına Takımına alınarak lisanslandırılır ve yarışmalara iştirakleri sağlanır.Temel Yelkencilik Kurslarımız:

16 yaş ve üzeri her yaştan halka verilen paket yelken kursu programımızdır. Toplam 12 saatlik olan kursumuzun ilk 2 saatlik bölümü karada teorik, kalan 10 saatlik bölümü ise pratik deniz eğitimidir. Kursumuzda kursiyerlerimize en kısa sürede yelken eğitimi verilmesi hedeflenmiştir. Bu programı tamamlayan kursiyerlerimize temel yelkencilik ve denizcilik, genel meteoroloji ve rüzgarlar, bağlar, tekne kullanma ve manevra konularında temel düzeyde bilgiler öğretilmektedir. Programı başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz isteğe bağlı olarak ilerleyen dönemlerde kulübümüz eğitim teknesi ile sportif amaçlı faaliyetlere katılabilirler ve düzenli olarak yelken sporuna devam edebilirler.


Amatör Denizcilik ve Kısa Mesafe Telsiz Ehliyeti Kurslarımız:

Mevcut en küçük denizci ehliyeti yeterliliği olan Amatör Denizci Belgesi (ADB) ve Kısa Mesafe Telsiz Ehliyeti (KMT) sınavlarına yönelik olarak düzenlenen kurslarımız belirli dönemlerde açılır. Kurslarımız karada teorik eğitim olarak toplam ADB için 20 saatlik, KMT için ise toplam 10 saatliktir. Kursları başarıyla tamamlayan kursiyerler Amatör Denizcilik Federasyonunun internet ortamında yapacağı sınavlara iştirak ederler.

bilirler.


Deniz Küreği kurslarımız:

Temel Eğitim Kurslarımız:

12- 14 yaşları arası gençlerimize yönelik olarak verdiğimiz deniz küreği eğitimlerimizdir. Bu eğitimlere katılan sporcular ilk olarak karada teorik ve Ergometre antrenmanları ile eğitim alırlar. Fiziksel koordinasyonunu geliştiren sporcular bu çalışmalara senkronize olarak  deniz eğitimlerine alınırlar. Sporcular hava şartları nazarında çalışmalara Ergometre ve teknede uygulamalı eğitimler ile ederler. 14 yaşını dolduran sporcular yeterli bilgi ve tecrübeye ulaştıklarında Türkiye Kürek Federasyonunun yıllık faaliyet programında olan muhtelif yarışlara kulübümüzü temsilen katılabilirler.

Yetişkin Eğitim Kurslarımız:

17 yaş ve üzeri her yaştan halka verilen paket Deniz küreği kursu programımızdır. Toplam 10 saatlik olan kursumuzun ilk 2 saatlik bölümü karada teorik ve Ergometre üzerinde, kalan 10 saatlik bölümü ise pratik deniz eğitimidir. Kursumuzda kursiyerlerimize en kısa sürede deniz küreği eğitimi verilmesi hedeflenmiştir. Bu programı tamamlayan kursiyerlerimiz gelecekte kulübümüz adına lisanslandırılarak. Programı başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz isteğe bağlı olarak ilerleyen dönemlerde kulübümüz eğitim teknesi ile sportif amaçlı faaliyetlere katılabilirler ve düzenli olarak deniz küreği sporuna devam edebilirler. Ayrıca Türkiye Kürek Federasyonunun yıllık faaliyet programında olan muhtelif yarışlara kulübümüzü temsilen katılabilirler.

 

SUP Board Eğitimleri:

Her yaştan katılımcılara yönelik olarak verdiğimiz SUP Board eğitimlerimizdir. Bu eğitimlere katılan kursiyerler direk olarak deniz eğitimlerine alınırlar. Katılımcılar kısa sürede kendi başlarına SUP Board yapabilecek seviyeye gelebilirler. Hem sportif hem de rekreatif yanı bulunan SUP Board katılımcıları eğitmen gözetiminde faaliyetlere devam edebilirler.

 

 

Supporting Institutions